Zatrudnienie firmy do likwidacji mieszkania – zalety i koszty

Mieszkanie otrzymane w spadku lub kupione z rynku wtórnego bardzo często wymaga dokładnego opróżnienia z rzeczy i mebli, które należały do poprzednich właścicieli przed wprowadzeniem remontu. Warto jednak pamiętać, że nigdy nie do końca wiadomo, kto mieszkał wcześniej w lokalu. Dlatego oprócz wywiezienia zbędnych mebli, dobrze jest dokładnie oczyścić i zdezynfekować każde pomieszczenie. Takie usługi oferują między innymi specjalistyczne firmy zajmujące się likwidacją mieszkania. 

Likwidacja mieszkania – jakie usługi są przeprowadzane w jego ramach? 

Profesjonalna likwidacja mieszkań w Warszawie i innych miastach w Polsce, przebiega na specjalne życzenie klienta. Podczas konsultacji omawiane są wszystkie szczegóły usługi – w tym przede wszystkim miejsce docelowe przedmiotów do wywiezienia oraz dodatkowe czynności dezynfekujące. 

Likwidacja mieszkania lub lokalu użytkowego odbywa się poprzez: 

  • spakowanie i wynoszenie wszystkich mebli z pomieszczeń, 
  • usunięcie podłogi, ścian i innych powierzchni, które tego wymagają, 
  • wyczyszczenie trudnodostępnych zabrudzeń środkami chemicznymi, 
  • dezynfekcja, ozonowanie i zamgławianie pomieszczenia w celu jego dokładnego oczyszczenia. 

W ramach likwidacji mieszkania, profesjonalne firmy mogą pomóc w sprzedaży lub wywiezieniu śmierci w docelowe miejsce. Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdza się zwłaszcza podczas remontów, jest możliwość przechowania mebli gabarytowych w firmowych magazynach, a następnie – pomoc z ich ponownym wniesieniem do mieszkania. 

Pod koniec likwidacji, firma sporządza szczegółowy raport z wykonanych prac, co ma znaczenie przy końcowym rozliczeniu. Dodatkowo klient wie, jakie działania zostały podjęte w jego nieruchomości. 

W jakiej sytuacji likwidacja mieszkania może być niezbędne? 

Pomoc w likwidacji mieszkania lub lokalu użytkowego, może być potrzebna nie tylko w momencie kupna czy dziedziczenia nieruchomości. Z tej usługi można również skorzystać w chwili podjęcia decyzji o generalnym remoncie, jeśli pragniemy odpowiednio przygotować pomieszczenie do położenia nowej podłogi, pomalowania ścian oraz wstawienia mebli. Z usług profesjonalnej firmy mogą również skorzystać instytucje zmieniające wystrój wnętrza. 

Likwidacja mieszkania powinna zostać przeprowadzana zwłaszcza w takich sytuacjach, gdzie w lokalu znajdują się trudne do samodzielnego wyczyszczenia zabrudzenia, będącego źródłem toksyn, bakterii oraz wirusów. Narastający przez wiele lat brud wymaga już profesjonalnego sprzątania oraz zastosowania mocnych środków czyszczących. 

Koszty likwidacji mieszkania – od czego zależą? 

Ostateczny koszt usługi likwidacji mieszkania przeprowadzonej przez specjalistyczną firmę, będzie się różnił. Przedstawiciel firmy przedstawi koszt po wcześniejszych oględzinach miejsca przeznaczonego do likwidacji oraz rozmowy z potencjalnym klientem, który przedstawi swoje oczekiwania. 

Niektóre mieszkania i lokale użytkowe oprócz standardowego wyniesienia mebli oraz sprzętu, a także przeprowadzenia prac dezynfekcyjnych, wymagają m.in. osuszanie pomieszczeń, usunięcia sporych zabrudzeń czy nieprzyjemnego zapachu. Na cenę wpływa także ilość przedmiotów do usunięcia, metraż mieszkania i balkon. 

mieszkanie

Dlaczego warto skorzystać z profesjonalnej firmy likwidującej mieszkania? 

Jest wiele sytuacji, w których mieszkanie czy dom wymaga całkowitego opróżnienia ze znajdujących się w nim mebli i sprzętu elektronicznego. Mowa tutaj oczywiście o meblach gabarytowych, których wyniesienie i wywiezienie w wyznaczone miejsce to spore wyzwanie dla każdego. Jednak jeśli w wyniku różnych sytuacji losowych, jak śmierć bliskiej osoby i konieczności sprzedania mieszkania, to jedyne rozwiązanie. Dlatego też wiele osób korzysta z pomocy firmy, specjalizującej się z opróżnianiu i likwidacji mieszkań. 

Zaleta takiego rozwiązania bez wątpienia jest możliwość powierzenia odpowiedzialności za sprzęt i meble specjalistom. Rzeczy do wyniesienia zostaną odpowiednio przygotowane oraz zabrane. Nie trzeba się martwić załatwianiem transportu i szukaniem miejsca, do którego śmieci gabarytowe zostaną przewiezione. Tym wszystkim zajmie się zewnętrzna firma. 

Opróżnione mieszkanie wymaga również dokładnego posprzątania i dezynfekcji – zwłaszcza jeśli nie jesteśmy pewni, kto wcześniej w nim mieszkał. Tym również zajmuje się profesjonalna firma, specjalizująca się w likwidacji mieszkań.  

Czynnikiem, który w dużej mierze wpływa na ostateczną decyzję zatrudnienia profesjonalnej firmy do likwidacji mieszkania, to dużo mniejszy stres dla nas. Specjaliści zajmą się zarówno formalnościami, jak i fizycznym aspektem pracy. Likwidacją mieszkania zajmie się jedna ekipa, bez konieczności zamawiania szeregu innych usług. Pomimo stosunkowo wysokich kosztów, oszczędność czasu i inne zalety, przemawiają za tym, aby skorzystać z usług profesjonalistów.

Reply