Szukasz obsługi informatycznej firmy we Wrocławiu? Dowiedz się, czym kierować się przy wyborze

Komputery, internet i inne nowoczesne technologie i urządzenia to obecnie nieodłączna część praktycznie każdej branży. Jest to spowodowane wieloma korzyściami, jakie oferują tego typu rozwiązania. Warto jednak pamiętać, że korzystając z tych udogodnień konieczne jest również zadbanie o ich odpowiednią obsługę, serwisowanie itd.

Z tego też względu każda firma powinna zatrudniać osobę lub osoby odpowiedzialne na obsługę informatyczną, lub też korzystać z usług zewnętrznych firm. Szczególnie to drugie rozwiązanie, czyli outsourcing IT, jest obecnie dużo częściej spotykane. Warto więc wiedzieć jakie usługi wchodzą w skład obsługi informatycznej, dlaczego outsourcing IT to tak dobre rozwiązanie oraz czym kierować się podczas wyboru firmy świadczącej tego typu usługi?

Co wchodzi w skład obsługi informatycznej firmy?

Obsługa informatyczna dla firm to złożone pojęcie, które zawiera w sobie wiele różnych usług świadczonych przez profesjonalnych informatyków w szerokim zakresie wdrażania, konfiguracji, optymalizacji, stałego nadzoru czy też serwisowania systemów informatycznych w firmach. Jest to więc kompleksowa usługa, która może być dostosowana do potrzeb i wymagań danego przedsiębiorstwa. Do najważniejszych usług świadczonych w ramach obsługi informatycznej firm zaliczyć można:

  • Serwis i naprawa sprzętu informatycznego – diagnostyka, naprawa i wprowadzanie rozwiązań, których celem jest, unikniecie powtórzenie się w przyszłości tej samej awarii. Firmy świadczące tę usługę czasami udostępniają również sprzęt zastępczy klientom, w sytuacji, gdy ten posiadany przez nich wymaga poważniejszej naprawy. 
  • Zarządzanie siecią i jej konfiguracja – wsparcie w zakresie stworzenia bezpiecznej i niezawodnej sieci w firmie, stałe monitorowanie jej działania, wprowadzanie zmian, aktualizacji, naprawa sieci w przypadku awarii itd.
  • Opieka nad systemami operacyjnymi – kompleksowe wsparcie w zakresie działania systemów operacyjnych, ich współpracy z siecią i innymi urządzeniami informatycznymi w firmie, a także ochrona danych przetwarzanych przez te systemy.
  • Instalacja i konfiguracja oprogramowania – wsparcie w zakresie oprogramowania użytkowego, systemów operacyjnych, programów niezbędnych do obsługi urządzeń zewnętrznych, naprawy oprogramowania itd. 
  • Doradztwo w zakresie zakupów sprzętu i oprogramowania – pomoc przy zakupie sprzętu informatycznego i oprogramowania dostosowanego do potrzeb i wymagań danej firmy, w oparciu o wiedzę i doświadczenie specjalistów w tym zakresie oraz najnowsze dostępne na rynku rozwiązania.  
  • Zarządzanie pocztą e-mail – kompleksowe wsparcie w zakresie zarządzania pocztą elektroniczną, tworzenia kopii zapasowych, bezpiecznej archiwizacji oraz optymalizacji i usprawniania działania poczty e-mail w firmie. 
  • Ochrona danych – zabezpieczenie stacji roboczych, szyfrowanie danych zapisanych na dyskach i urządzeniach przenośnych, tworzenie kopii zapasowych plików ich archiwizowanie, odzyskiwanie itd.
  • Budowa i modernizacja infrastruktury IT w firmie – kompleksowe wsparcie w zakresie tworzenia oraz modyfikacji infrastruktury IT, zgodnie z wymaganiami i potrzebami danej firmy.

Dlaczego warto skorzystać z obsługi informatycznej dla firm?

Obsługa informatyczna firm we Wrocławiu to rozwiązanie, które ma bardzo wiele zalet, przez co jest obecnie tak często wykorzystywane przez wiele przedsiębiorstw. Podstawą jest w tym przypadku optymalizacja kosztów, ponieważ outsourcing IT jest zazwyczaj znacznie tańszy niż zatrudnienie na stałe informatyka w firmie. Ponadto korzystając z usług zewnętrznych firm informatycznych, mamy dostęp nie tylko do jednego specjalisty, ale do całego zespołu ekspertów z różnych dziedzin IT. Dzięki temu usługa ta może być świadczona na bardzo wysokim poziomie, bez względu na to, jakiego tematu dotyczy problem. Ciągłe monitorowanie systemów informatycznych w danej firmie przez specjalistów pozwala również zminimalizować ryzyko różnego rodzaju awarii i zagrożeń. Na opłacalność tego rozwiązania wpływa również fakt, że przedsiębiorcy decydujący się na outsourcing IT nie muszą inwestować osobiście w specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie do obsługi systemów informatycznych.

informatyk

Czym kierować się podczas wyboru firmy świadczącej obsługę informatyczną dla firm?

Decydując się na skorzystanie z outsourcingu IT, warto wybierać firmy, które zatrudniają doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin IT. Ponadto warto również zwrócić uwagę na opinie klientów na temat danej firmy oraz to, jaki jest zakres świadczonego przez nią wsparcia informatycznego. Wybierając odpowiednią firmę, można mieć gwarancję, że uzyskamy profesjonalną pomoc i wsparcie w każdej sytuacji.

Reply