Najczęściej, wszelkie substancje chemiczne zakupuje się przez Internet. Na firmowych stronach możliwe jest dokonanie zakupu dowolnej ilości odczynników chemicznych, różnych substancji czy akcesoriów chemicznych. Obecnie mamy łatwy dostęp do potrzebnych chemikaliów – odczynniki chemiczne mają bowiem szerokie zastosowanie. Najczęściej używane są w laboratoriach do przeprowadzania reakcji chemicznych. Jednakże nierzadko służą one do produkcji w koncernach kosmetycznych, farmaceutycznych oraz w przemyśle. Krótko mówiąc – wciąż panuje popyt (a nawet wrasta) na różnorodne odczynniki chemiczne. To dlatego możemy liczyć na ich szeroki dostęp. Zanim jednak zaopatrzymy nasze laboratorium w niezbędne składniki chemiczne, należy ściśle zapoznać się z jakością i czystością odczynników chemicznych. Wybór sklepu, z którego będziemy regularnie dokonywać zakupów, by uzupełniać stany magazynowe, powinien być przemyślany.
Gdzie kupić nadtlenek wodoru i kwas siarkowy?
Te dwie najbardziej znane w chemii substancje znajdują woje zastosowanie nie tylko w laboratoriach. Codziennie używamy substancji, które zawierają w sobie nadtlenek wodoru i kwas siarkowy. Ogólnie, substancje te można zakupić w dobrych sklepach chemicznych stacjonarnych i internetowych. Nadtlenek wodoru stosowany jest do produkcji wody utlenionej (3% roztworu), wybielacza (30% roztworu) i paliw rakietowych (ok. 38% roztworu). Kwas siarkowy natomiast świetnie sprawdza się jako środek piorący. Dodaje się go również do produkcji niektórych farmaceutyków i kosmetyków. Zakup tych substancji musi zostać dokonany w wiarygodnym miejscu. Obecnie, substancje chemiczne są szeroko dostępne, więc naszym zadaniem jest wybrać firmę, w której zakupimy odpowiedniej czystości substancje. Kwas siarkowy i nadtlenek wodoru stanowią jedne z najbardziej pożądanych substancji chemicznych, więc ich zakup nie stanowi problemu. Warto pamiętać, że sklepy chemiczne posiadają certyfikaty oraz zezwolenia, dzięki którym możliwe jest zakupienie niezbędnych odczynników chemicznych.
Szkło laboratoryjne
W skład szkła laboratoryjnego wchodzą wszystkie wymagane elementy, w których przeprowadza się reakcje chemiczne. Dodatkowo, szklane produkty służą również do przechowywania chemicznych substancji, odmierzania ich i mieszania. Do najpopularniejszych szklanych elementów wchodzą:
– fiolki/ probówki,
– kolby,
– zlewki,
– miarki,
– lejki,
– parownice.
Wiele jest szklanych elementów znajdujących się w laboratoriach. Szkło laboratoryjne dzieli się na wiele rodzajów, zarówno jeśli chodzi o typ szkła, jak i potrzebne przedmioty, dzięki którym umożliwione jest przeprowadzanie reakcji itp. Wyżej wymienione elementy stanowią zaledwie mały odsetek wszystkich potrzebnych szklanych elementów, jakie przydają się w laboratoriach. Warto jednak wspomnieć o typach szkła, z jakich wykonywane są poszczególne narzędzia. Najczęściej możemy spotkać szkło borowo – krzemowe (z którego wykonywane są np. zlewki i kolby) czy sodowo – wapniowe (pipety). Dość często możemy natknąć się na szkło tzw. Duran, Simax czy AR. Wymienione typy szkła zapewniają bezpieczną pracę w laboratoriach i na produkcji.
Wszelkie elementy, które (najczęściej) zamawiamy ze sklepu internetowego, pakowane są w specjalnie zabezpieczone pojemniki. Szkło laboratoryjne, chemikalia oraz odczynniki chemiczne docierają więc do klientów w ‘jednym kawałku’. Warto o tym wspomnieć, ponieważ wiele odczynników i substancji ma działanie silnie żrące i skrajnie toksyczne. Substancje i inne elementy chemiczne są dostarczane do laboratoriów, fabryk i koncernów farmaceutycznych, przemysłowych czy kosmetycznych. Samochody dostawcze zapewniają odpowiednie warunki dla przewożonych substancji chemicznych. Dostarczanie odczynników czy związków chemicznych i szkła laboratoryjnego do różnych miejsc jest o wiele bardziej bezpieczne.