Rodzaje toalet turystycznych

Toalety przenośne zostały stworzone z myślą o pojazdach, w których spędzamy więcej czasu niż w zwykłym samochodzie. Gdzie się znajdują i jak o nie dbać?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu korzystał z toalety przenośnej, która nie jest podłączona do instalacji kanalizacyjnej. Popularne toalety wolnostojące (znany nam wszystkim Toi-Toi) lub przenośne są wykorzystywane tam, gdzie nie ma możliwości lub występują znaczne ograniczenia, by podpiąć toalety do kanalizacji.

Gdzie znajdują się toalety przenośne?

Konieczność zamontowania toalet przenośnych dotyczy różnych pojazdów, w których przewozi się pasażerów. Standardem jest montaż kabiny toaletowej w:

  • samolotach,
  • na statkach,
  • na jachtach,
  • w autobusach,
  • w kamperach,
  • w przyczepach kempingowych.

Oprócz tego, toaleta przenośna może znajdować się w domku letniskowym lub na działce. Często, podczas imprez masowych, uczestnicy mają możliwość skorzystania z toalet wolnostojących, czyli popularnych Toi-Toi.

Cechą szczególną, która odróżnia toalety przenośne od domowych, jest konieczność ich regularnego opróżniania. Sama nazwa toalet wskazuje na to, iż nie mogą być one podłączone do kanalizacji lub szamba, a możliwość przenoszenia ich pozwala na szybki transport w wybrane miejsce. Warto jednak dodać, żetoalety przenośne w większej mierze wykorzystuje się w wyżej wymienionych pojazdach.

Jakie są cechy toalet przenośnych?

W odróżnieniu od domowych, przenośna toaleta posiada wmontowany zbiornik na nieczystości (czarną wodę), który należy regularnie opróżniać. Podróż samolotem, kamperem czy jachtem musi być maksymalnie komfortowa dla wszystkich pasażerów, dlatego toaleta musi zapewniać nie tylko komfort podczas podróży, ale i najwyższe standardy higieny. Zbiorniki należy opróżniać zgodnie z zaleceniami sanitariatu i czyścić je bardzo dokładnie.

Z racji tego, iż toalety przenośne nie posiadają przyłącza do kanalizacji, konieczne jest stosowanie nowoczesnych rozwiązań.

Ekologiczna obsługa zbiorników

Naturalny produkt do czarnej wody

Obecnie, rozwój biotechnologii pozwala nam wykorzystywać specjalistyczne preparaty, które są dedykowane wszystkim pojazdom z zamontowaną przenośną toaletą. Biotechnologia do karawaningu i jachtingu umożlwia stosować w pełni bezpieczne dla środowiska, naturalne preparaty do toalet turystycznych. Dziś, możemy wyposażyć nasz pojazd w wysokiej jakości naturalne produkty do szarej i czarnej wody. Biopreparaty do karawaningu i jachtingu powstają z selektywnie dobranych szczepów bakterii i są wolne od chemicznych konserwantów. Poza tym, nie posiadają one w składzie pestycydów ani fugnicydów. 

Całkowicie naturalne i bezpieczne dla środowiska biopreparaty do toalet przenośnych mają podwójne działanie. Przede wszystkim, mogą one znacznie zmniejszać objętość zawartości pojemnika. Lepsze biopreparaty redukują objętość materiałów organicznych nawet o 55%. Dodatkową rolą naturalnych preparatów jest deodoryzacja zarówno czarnej, jak i szarej wody. Regularne stosowanie produktów bez dodatków chemicznych pozwala podnieść standardy higieny i komfortu w każdej toalecie przenośnej. Niezależnie od tego, czy kabina znajduje się na statku, jachcie, w kamperze, w przyczepie kempingowej czy w samolocie – naturalny biopreparat sprawdzi się w każdej sytuacji.

Reply