Baza firm

baza-firm-poltechnika

Jak ułatwić sobie prace polowe?

Praca na roli i farmie jest bardzo wymagająca. Sianie, zbieranie plonów, dbałość o uprawę i hodowlę, maszyny i wiele innych aspektów, to zadanie trudne nawet dla większej grupy osób. Praca na polu jest bardzo czasochłonna, przez co wciąż wyszukuje się sposobów, które pozwolą nam na wykonanie tej samej pracy w o wiele prostszy sposób. Ułatwienie prac polowych może odbyć się na kilka sposobów. Jednym z nich, jest zaopatrzenie się we właściwe maszyny. Prace rolne, które są wykonywane ludzkimi rękoma są naprawdę znikome. Znaczna większość obowiązków, jest dziś wykonywana przez maszyny. Gospodarstwa rolne są zazwyczaj dość duże – obecność maszyn rolniczych jest zatem obowiązkowa.

Wiele jest zadań, jakie wykonują za nas maszyny rolnicze. Jako że praca na polu nie należy do lekkich czynności, maszyny rolnicze powinny znaleźć się na każdym gospodarstwie. Wykorzystywanie ich pozwoli nam posiać i zebrać plony w terminie.

W dzisiejszych czasach, prace polowe mogą odbywać się o wiele szybciej i sprawniej. Rozwinięta technologia oraz nowatorskie metody prowadzenia gospodarstwa, to dwa podstawowe powody. Z roku na rok wzrasta popyt na produkty rolnicze – dzięki zaawansowanej pracy rolników oraz ich doświadczeniu, możliwe jest zwiększenie dostaw na rynek. Praca polskich rolników pozwala wyżywić praktycznie cały naród. Poza tym, ogromna ilość towarów rolniczych sprzedawana jest za granicę.
Rolnicy, których głównym – i często jedynym źródłem utrzymania jest prowadzenie gospodarstwa, przez cały rok muszą o nie dbać. Cała powierzchnia farmy ora wszystkie maszyny, które stosowane są podczas prac, muszą być odpowiednio doglądane. Sezon rolny trwa co prawda kilkanaście dni, jednak należy być do niego jak najlepiej przygotowanym.

Stosowanie maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze, które są dziś stosowane przez rolników, to między innymi pługi, kombajny i traktory. Często, na jednej farmie wystarczy stosować tylko jeden rodzaj maszyn, jednak niekiedy wymagane są wszystkie naraz.
Jedną z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć na samym początku, jest odpowiedni wybór maszyn do pracy na roli. Istnieją pewne kryteria, których należy się trzymać, wybierając maszyny rolnicze. Przede wszystkim, liczy się wielkość roli. Niektóre maszyny mogą być zwyczajnie nieprzystosowane do pracy na zbyt małych lub za dużych obszarach. Dodatkowo, maszyny należy wybierać biorąc pod uwagę cel uprawy.

 

 

części do kombajnów

 

Obecnie, dostępność maszyn jest bardzo szeroka. Różnorodne maszyny takie jak pługi, traktory oraz kombajny, są dostępne w wielu rodzajach i modelach. Oprócz tego, do maszyn produkowane są specjalne dodatkowe elementy oraz części zamienne.
Jakość maszyn rolniczych jest obecnie o wiele lepsza niż kiedyś. Jest to ściśle związane ze znacznym postępem technologii. Rozwój gospodarki wymaga stosowania coraz to nowszych i lepszych maszyn. Producenci maszyn rolniczych mogą nas zapewnić o większej wytrzymałości, sprawności i wydajności maszyn. Poza tym, do nowoczesnych maszyn rolniczych łatwiej nam będzie znaleźć części zamienne. Niekiedy rolnicy stosują stare maszyny od kilkunastu lub kilkudziesięciu lat. Otrzymanie części do starych maszyn jest niemalże niemożliwe, dlatego dziś tak dużą uwagę zwraca się na części zamienne przy nowych pługach.
Dobieranie odpowiednich części zamiennych może uratować nasze plony. Części zamienne, najczęściej mogą zaoferować nam specjaliści. Wiele jest jednak rolników, których staż pracy zapewnia odpowiednią dozę wiedzy. Właściwe elementy zamienne muszą być dopasowane do danego modelu maszyny. Ich duży wybór znajdziemy między innymi w internetowym supermarkecie rolniczym Zenox.

Praca na roli – jak ją ułatwić?

Aby skutecznie ułatwić sobie prace polowe, nie wystarczy posiadać odpowiednich maszyn oraz części zamiennych. Zadaniem każdego rolnika jest zachowanie odpowiedniej dbałości o każdą ze swoich maszyn. Regularna konserwacja, czyszczenie i mycie maszyn to podstawowy obowiązek każdego z rolników. Po każdej czynności, którą wykonywaliśmy za pomocą maszyny, należy ją bardzo dokładnie umyć i oczyścić. W maszynach, po skończeniu prac, mogą się gromadzić resztki roślin lub ziemi. Trzeba się jej pozbyć, by uchronić maszynę przed zniszczeniem, korozją lub rdzą. Konieczne jest zwrócenie uwagi zwłaszcza na ruchome części maszyny – to w nich może zalegać ziemia czy rośliny.