Akumulatory samochodowe Eurostart

Obecnie na rynku dostępne jest wiele marek oraz producentów akumulatorów samochodowych. Dobierając źródło zasilania do pojazdu należy kierować się przede wszystkim zaleceniami producenta, które mówią o tym jaka pojemność oraz moc akumulatora powinna być zamontowana.

Odpowiedni dobór baterii to gwarancja prawidłowej pracy pojazdu oraz braku nieprzewidzianych usterek bądź wyładowania ogniwa zasilającego. Decydując się na zakup akumulatorów w sklepie internetowym warto wiedzieć jakie marki są godne uwagi oraz brać pod uwagę tylko renomowanych dostawców. 

Rodzaje akumulatorów samochodowych

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów oraz marek akumulatorów samochodowych. Warto jednak wiedzieć, że istnieje kilka parametrów baterii, na które na należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Pojemność akumulatora to jeden z najważniejszych czynników, który mówi o tym czy będzie on nadawać się do pracy w danym modelu samochodu bądź maszyny rolniczej. Warto wiedzieć, że pojemności ogniw wahają się od 50-ciu do nawet 200 amperogodzin. Oznacza to spore rozbieżności pomiędzy danymi modelami, a więc uwzględnienie tego podczas zakupu będzie niezwykle ważne.

Można przyjąć, że im większa pojemność tym lepiej, jednakże nie zawsze ogromny akumulator będzie mógł być w 100% wykorzystany przez pojazd, co prowadzi do jego nadmiernego zużycia.

Ważny jest także prąd rozruchowy oraz napięcie początkowe, które zazwyczaj rozpoczyna się od poziomu 12V (Volt). Im większy i bardziej wymagający silnik oraz osprzęt tym mocniejszy powinien być akumulator – szczególnie podczas rozruchu, ponieważ wtedy pojazd osiąga największe zapotrzebowanie na prąd. Wybierając modele akumulatorów można wyróżnić baterie kwasowe i żelowe. Każde z nich znajdują zastosowanie w innych typach pojazdów, a więc odpowiedni dobór warto powierzyć specjalistą, którzy pracują także w sklepach internetowych.

akumulator eurostart

Przykładowy model akumulatora samochodowego Eurostart: https://www.dojczfar.pl/Akumulator-200Ah-1200A-12V-Diadem-p1181

Producenci akumulatorów – co wybrać?

Decydując się na zakup akumulatora samochodowego warto wybierać tylko renomowanych producentów, którzy udzielają gwarancji na zakupiony produkt oraz cieszą się dobrą opinią wśród zadowolonych klientów. Popularnym producentem baterii jest marka Eurostart, która istnieje na rynku od wielu lat i produkuje akumulatory dopasowane zarówno do samochodów jak i pojazdów rolniczych takich jak np. ciągniki lub kombajny.

Szeroka gama produktów pozwala na idealne dopasowanie baterii do wymagań pojazdu tak aby była ona prawidłowo eksploatowana.

Na rynku dostępne są także akumulatory marki Centra lub Batterie, jednakże Eurostart będzie jedynym słusznym wyborem, jeśli klient ceni sobie jakość wykonania oraz trwałość. Jest to ważne, ponieważ prawidłowa praca akumulatora przez długi czas to znaczna oszczędność czas i pieniędzy. 

Jak dbać o akumulatory samochodowe?

Warto wiedzieć, że wszelkiego rodzaju baterie samochodowe powinny być przechowywane w odpowiednich warunkach, a ich wiek nie powinien przekraczać 5-ciu lat, nawet w przypadku ich nieużywania. Dobrą praktyką jest dobór akumulatora do wymagań pojazdu tak aby cała jego pojemność była stale wykorzystywana oraz ładowana. Dzięki temu można zapewnić najdłuższy czas żywotności ogniwa bez potrzeby jego wymiany. Nieodpowiednie dopasowanie baterii może skutkować jego szybszą eksploatacją oraz wyładowaniem. Zbyt duża pojemność może prowadzić do sytuacji, w której alternator pojazdu nie będzie w stanie ładować ogniwa do pełna, a to przekłada się na utratę jego właściwości. 

Jeżeli akumulator zostanie zamontowany w rzadko używanym samochodzie należy pamiętać o okresowym doładowaniu go specjalistycznym prostownikiem dedykowanym dla danego modelu ogniwa. Producenci najczęściej podają informację na temat tego, w jaki sposób powinno utrzymywać się baterię w najlepszej kondycji, zachowując gwarancję producenta.

Ciekawostką jest także fakt, że gwarancja zazwyczaj utrzymuje się przez 5 lat od daty wyprodukowanie, dlatego podczas zakupów warto zwrócić uwagę na oznaczenie wieku akumulatora. 

Gdzie kupić akumulator samochodowy Eurostart?

Akumulatory marki Eurostart można kupić w sklepie internetowym, który zajmuje się dystrybucją wszelkiego rodzaju ogniw zarówno do samochodów jak i pojazdów rolniczych. Decydując się na zakupy online warto zwrócić uwagę na parametry ogniwa, które będą odpowiednie dla danego pojazdu. Liczy się także wiek baterii, o który warto spytać dostawcę, ponieważ nie powinien być on dłuższy niż pół roku w czasie zakupu.

Reply